Jump to Navigation

Lietuvos profesąjungų lyga dalyvavo mitinge "Skurdui – Ne"

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Gruodžio 10 d. Sostinėje Lietuvos profesinės sąjungos suorganizavo mitingą reikalaudamos: nuo 2012 metų pakelti minimalią mėnesio algą iki 1000 litų, pakelti mėnesinį darbo užmokestį biudžetinio sektoriaus darbuotojams, mažas pajamas gaunančioms šeimoms  grąžinti vaiko pinigus, sumažinti komunalinių paslaugų ir būtiniausių maisto produktų kainas.

Prie profesinių sąjungų paskutinę akimirką prisijungė ir pensininkai kurių pensijų atkūrimas buvo svarstomas Seime. Jie reikalavo, kad vyriausybė vykdytų duotus pažadus ir atkurtų iki krizės buvusias pensijas jau nuo 2012 m. sausio 1 d.

Mitingas Kudirkos aikštėje prasidėjo po eisenos nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų. Pagal įvairius skaičiavimus aikštėje susirinko nuo 1500 iki 4000 žmonių, iš kurių dešimtys buvo ir Lietuvos profsąjungų lygos nariai.

Mitingą pradėjo paties didžiausio Lietuvoje profsąjungų susivienijimo - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. Vienintelį gerą šios Vyriausybės darbą jis įvardino emigracijos plėtrą. „Vyriausybė suteikė „teisę“ mūsų žmonėms oriai gyventi užsienyje. Jie privertė juos išvykti, gauti tenai didesnį darbo užmokestį ir tenai gyventi oriai. Kaip mes galime gyventi čia, kai šimtai tūkstančių žmonių dirba, gauna minimalią algą, o parvažiavę jie negali vaikams ne tik kad saldainių nupirkti. Jie kuopų, makaronų, kokius mes čia vežėme Vyriausybei. Net ir to nesugeba nupirkti“, - pareiškė A. Černiauskas.

„Ar mes sutinkame, kad Vyriausybė, valdžios žmonės, toliau mus kvailintų? Ar mes sutinkame gauti tokį minimalų darbo užmokestį? Ar mes sutinkame savo uždirbtus pinigus atiduoti partijoms, kad jos galėtų geriau gyventi? Ar mes sutinkame aukoti savas pensijas, kad verslas galėtų geriau gyventi ir kad jam nebūtų dideli mokesčiai? Gėda tokiai Vyriausybei!“- piktinosi A. Černiauskas.

Tarp pasisakančiųjų buvo ne tik profesinių sąjungų, pensininkų organizacijų bei politinių partijų atstovai, bet ir palaikyti Lietuvos profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų atvykę Latvijos profesinių sąjungų atstovai.

Lietuvos profsąjungų lyga dalyvaudama šioje akcijoje visiškai palaikė jos reikalavimus. 

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

Article | by Dr. Radut