Jump to Navigation

Lietuvos profsąjungų lyga dalyvavo Profesinių sąjungų vasaros mokykloje Sankt Peterburge

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Kaip sakoma: „viena galva – gerai, dvi – dar geriau!” Todėl, kaip Lietuvos profsąjungų lygos atstovas, aš džiaugsmingai priėmiau Socialinių ir darbo teisių centro kvietimą atvykti į profesinių sąjungų Vasaros mokyklą, kuri birželio 9-12 d. vyko Rusijoje, šalia Sankt Peterburgo. Šios mokyklos dalyvių geografija įspūdinga – nuo Ženevos iki Tolimųjų Rytų. Susitikę profesinių sąjungų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pasirinko šiuo metu pačias aktualiausias temas. Pavyzdžiui: kaip sustiprinti profesinių sąjungų poziciją derybose dėl darbo užmokesčio, kaip profesinėms sąjungoms išgyventi „išorės spaudimą“, kaip sutelkti žmones siekti bendrų tikslų, kaip į profesines sąjungas suburti žmones iš mažų įmonių ir kt. Mokymosi metu taip pat buvo aptariamos ir profesinių sąjungų „vidinės“ temos: kaip ir ko mokyti profsąjungų aktyvistus, kaip surasti ir ugdyti potencialius profsąjungų lyderius, kaip profsąjungos tikslams išnaudoti interneto tinklus.

Be intensyvaus mokymo grupėse, neformaliai bendraudami mokyklos dalyviai galėjo pasidalinti savo vertinga patirtimi. Ir tai nenuostabu – juk visada atsiranda profesinių sąjungų aktyvistų, kurie savo darbe sprendžia panašias problemas.

Mokyklai baigiantis buvo sutarta, kad ji bus organizuojama kasmet. Tarp kitų būsimų  profesinių sąjungų vasaros mokyklų organizavimo galimų vietų yra ir Lietuva.

Su savimi mokyklos dalyviai išsivežė ne tik naujų žinių, bet ir įgijo naujų pažinčių, kurios bus naudingos kasdieniniame profesinės sąjungos darbe.

Pasibaigus vasaros mokyklai, aš lankiausi Profesinių sąjungų judėjimo institute Maskvoje, kur jau iš anksto buvo suplanuotas mano susitikimas su profsąjungų mokslo, taip pat susitikau su įvairių profesinių sąjungų atstovais su kuriais aptarėme bendro darbo galimybes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesinių sąjungų vasaros mokyklos dalyvis,

Lietuvos profesinių sąjungų lygos sekretorius organizaciniam darbui

Evgeny Sivaykin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

Article | by Dr. Radut