Jump to Navigation

Jaunimas mokosi dirbti profsąjungose

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Kas gali geriau suprasti jaunimą, jeigu ne jis pats? Net patiems aktyviausiems, norintiems padėti savo bendraamžiams, trūksta teorinių žinių, praktikos, patirties. Susiduriame su uždaru ratu – Gordijaus mazgą tenka nukirsti savomis jėgomis... Turime būti stipriais, nes besikreipiantis į mus jaunimas nesijaus saugus, o mūsų tikslas – jiems padėti. Svarbiausia pasitikėjimas mumis, mūsų organizaciją, nes jeigu nepasitikės, tai ir nesikreips. Privalome išmokti ir įsisavinti ne tik elementarią profsąjunginio darbo abėcėlę, bet ir įgyti kolektyvinio darbo įgūdžius, kad besiruošiantis įsidarbinti arba jau dirbantis jaunimas kreiptųsi ne tik įvykus jo darbo teisių pažeidimams, bet ir nebijotų tartis, kaip to išvengti.

Todėl 2012 metų birželio 2 dieną Zarasuose prie Zalvės ežero įvyko Lietuvos profsąjungų lygos ir Lietuvos profsąjungų lygos Jaunimo organizacijos inicijuotas seminaras. Vieta pasirinkta neatsitiktinai, kadangi pačios Lietuvos profsąjungų lygos veiklos kryptis – kova už orų darbą, pilnavertį gyvenimą ekologiškai švarioje šalyje, nes tai yra žmonių gerovės ir šalies vystymosi pagrindas.

Seminaro metu gilintasi į Lietuvos profsąjunginių organizacijų siekius, tikslus, jų veiklą, LPL Jaunimo organizacijos vaidmenį profsąjunginiame judėjime, tobulintos darbo teisės žinios. Kad jaunimas netaptų „alaviniais kareivėliais“, gebėtų savarankiškai mąstyti, turėtų tvirtą savo nuomonę, įsitikinimus bei gilias žmogiškąsias vertybes, išklausytas filosofinis etikos ir estetikos kursas.

Žinių ir praktikinių įgūdžių įsisavinimui buvo žaidžiami profsąjunginiai žaidimai, naudojami užsienio jaunimo organizacijose, kurių metu užtvirtinamos žinios. Patirtimi ir teoriniais apmąstymais dalinosi LPL pirmininkas Vydas Puskepalis, Algimantas Jasulaitis, Evgeny Sivaykin, LPL teisininkas Dmitrij Michailov.

Neįpareigojančioje, neformalioje aplinkoje geriau pažinome vienas kitą, nesivaržydami reiškėme mintis, o nestandartiniai sprendimai, pateikiant informaciją, leido produktyviai ir turiningai išnaudoti seminarui skirtą laiką.

 

 

Seminaro dalyvis

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

Article | by Dr. Radut