Jump to Navigation

Mitingas „Mums rūpi Vilniaus viešasis transportas“

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

2013 m. birželio 26 d. Vilniuje, Europos aikštėje, įvyko mitingas dėl planuojamų transporto reformų. Skaičiuojama, kad mitinge buvo apie 1000 dalyvių, kurių kiekvienas atėjo su savo problemomis – vieni pergyvena dėl troleibusų naikinimo, kiti dėl privačių vežėjų naikinimo ir atimtos galimybės rinktis jų paslaugas, treti – dėl būsimos žymiai nepatogesnės paslaugos.

Mitingo pradžioje buvo perskaityta rezoliucija (rezoliucijos tekstas), po kuria mitingo metu buvo renkami dalyvaujančiųjų parašai. Surinkti ir savivaldybės administracijai pristatyti 354 fizinių asmenų ir 9 organizacijų atstovų parašai. Mitinge nors trumpam susivienijo ir visiškai skirtingų pažiūrų asmenys ir absoliučiai skirtingas ideologijas turinčių partijų nariai. Visų Jų bendras tikslas buvo vienas – neleisti sužlugdyti Sostinės viešojo transporto sistemos.

Vienos iš aktyviausių Lietuvos profsąjungų lygos organizacijos Viešojo transporto nepriklausomos darbuotojų profesinės sąjungos nariai jau nuo pat šių metu pradžios įvairiais būdais (apie juos rašėme anksčiau) kovoja už Vilniaus m. viešojo transporto sistemos bei viešojo transporto darbuotojų darbo vietų išsaugojimą. Net keli šios profesinės sąjungos lyderiai: pirmininkė – Danuta Khlopova, pirmininkės pavaduotojas – Kęstutis Juozapavičius, tarybos narys Evgeny Sivaykin mitinge sakė kalbas, o kiti šios profesinės sąjungos nariai buvo aktyvūs organizuojant ir dalyvaujant mitinge.

Beveik visi mitingo dalyviai išreiškė ryžtą kovoje dėl Sostinės viešojo transporto eiti iki pergalės. Pirmasis dabartinio mero A. Zuoko „galių“ išbandymas įvyks liepos 3 d. Vilniaus m. savivaldybės tarybos posėdžio metu, kuriame bus svarstomas klausimas dėl A. Zuoko inicijuotos Sostinės prieinamo ir patogaus transporto „reformos“ (t.y. likvidacijos), atšaukimo.

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

Article | by Dr. Radut