Jump to Navigation

Komentuoti

Nepriklausoma profesinė sąjunga eina pirmyn

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

2012 m. sausio 12 d. įvyko UAB „Vilniaus troleibusai“ nepriklausomos darbuotojų profesinės sąjungos eilinė-ataskaitinė konferencija.
Jau daugiau nei metai praėjo nuo tos dienos kai buvo įkurta UAB „Vilniaus troleibusai“ nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga, todėl konferencijos delegatams teko įvertinti profsąjungos darbo rezultatus, papildyti profesinės sąjungos Tarybos narių sąrašą ir priimti kitus svarbius sprendimus.
Konferencijoje dalyvavo ir garbūs svečiai: Lietuvos profsąjungų lygos pirmininkas Vydas Puskepalis ir pirmininko pavaduotojas Romuald Žukovski.
Vydas Puskepalis savo sveikinimo kalboje pabrėžė kad Lietuvos profsąjungų lygai, kaip nacionaliniam centrui, savivaldybės įmonių darbuotojų problemos yra dėmesio centre. Lygoje tokiose įmonėse dirbančių narių yra pakankamai daug. Nors šie nariai dirba skirtinguose įmonėse ar regionuose, tačiau jų problemos yra tos pačios. Pačios didžiausios problemos – darbo sąlygų ir darbo užmokesčio lygis. Konferencijos delegatams V. Puskepalis pažadėjo, kad Nepriklausoma profesinė sąjunga, kaip Lietuvos profsąjungų lygos narė, iš šio profsąjungų centro visada gaus teisinę ir organizacinę pagalbą.
Konferencijos dalyviai vėliau išklausė ir patvirtino metines Revizijos komisijos, Tarybos bei pirmininkės Danutos Iljinos veiklos ataskaitas.
Kadangi po troleibusų ir autobusų parkų sujungimo Nepriklausomos profesinės sąjungos veiklos sfera išsiplėtė dvigubai, konferencijos delegatams teko padidinti ir Tarybos narių skaičių bei pakeisti profesinės sąjungos pavadinimą.  
Išklausę informaciją apie situaciją UAB „Vilniaus viešasis transportas“, konferencijos delegatai vienbalsiai patvirtino profsąjungos Tarybos priimtus nutarimus:
-    siekti Kolektyvinėje sutartyje numatyto, su infliacija susijusio darbo užmokesčio indeksavimo ne mažiau kaip  12,2 % už paskutinius trejus metus;
-     siekti papildomo (taip vadinamo 13-ojo) darbo užmokesčio išmokėjimo už 2009-2011 metus.
Dar vienu svarbiu uždaviniu, kurį profesinei sąjungai iškėlė konferencijos dalyviai – suvienodinti autobusų ir troleibusų parkų darbuotojų, dirbančių tą patį darbą, darbo užmokesčius. Ankščiau darbo užmokesčio skirtumas tarp autobusų ir troleibusų parkų darbuotojų buvo 700 litų (autobusų parko darbuotojų naudai), tačiau dabar, kaip autobusų ir troleibusų parko darbuotojai dirba vienoje įmonėje ir faktiškai vykdo tą patį darbą, būtina laikytis lygių teisių principų, kurie yra užfiksuoti Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje: „Kiekvienas be jokios diskriminacijos turi teisę gauti vienodą užmokestį už vienodą darbą“ (Lietuva šią deklaraciją pasirašė dar 1991 metais).
Po kitų darbuotojų problemų ir jų sprendimų būdų aptarimo Konferencija buvo baigta.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut