Jump to Navigation

Komentuoti

Lietuvos profsąjungų lyga piketavo prie Seimo nepritardma „Socialio modelio” stūmimui

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

 

2015 m. birželio 25 d. Lietuvos profsąjungų lygos atstovai kartu su kai kuriomis kitomis profsąjungomis piketavo prie Lietuvos Respublikos Seimo. Piketo priežastis – griežtas prieštaravimas dabartiniam įstatymo projektui, kurį autoriai pavadino „Socialinis modelis“. Lietuvos profsąjungų nuomone, bus ženkliai sumažintos darbuotojų socialinės garantijos, o taip propaguojamos naudos darbo vietos jeigu ir bus sukurtos, tai jos dėl savo ydingumo nebus geidžiamos darbo ieškančių žmonių.

Lietuvos profsąjungų lyga nepatenkinta ir tuo, kad Vyriausybė šį įstatymo projektą nusiuntė Seimui faktiškai be Trišalės tarybos pritarimo, kas aiškiai pažeidžia socialinio dialogo principus ir ankščiau Vyriausybės prisiimtus įsipareigojimus.

Reikia pabrėžti, kad pagal šį įstatymo projektą darbuotojai nukentėtų dvigubai:

tiesiogiai, prarasdami daug socialinių garantijų (išeitinių išmokų sumažinimas, atostogų suteikimo tvarkos ir apmokėjimo už jas pakeitimai, darbuotojų atleidimo darbdavio iniciatyva procedūros supaprastinimas ir t.t.)

netiesiogiai – dėl vienintelių realių jų gynėjų – profesinių sąjungų pozicijų sumažinimo (dalį dabartinių jų funkcijų planuojama perduoti Darbo taryboms, kurių galimybės sukelia teisingų abejonių, be to darbdaviams siūloma suteikti lokauto galimybę).

Kadangi sveikas protas Seime nugalėjo, darbo santykių liberalizacijos projektas, birželio   25 d. Seime svarstomas nebuvo (kaip buvo planuota anksčiau). Todėl Lietuvos profsąjungų lyga, kaip ir kitos profsąjungos apsiribojo tik įspėjamuoju piketu. Tačiau jeigu toks anti „Socialinis modelis“ bus svarstomas rudens sesijoje Lyga dės visas pastangas suvienydama savo narius pilietiškai pozicijai išreikšti.

 

Piketo šūkiai:

 

1.  „Antisocialinio modelio“ svarstymui Seime be Trišalės Tarybos pritarimo – NE!

 

2. Darbuotojų socialinių garantijų mažinimui – NE!

 

3. Klestinčiai Lietuvai reikalingos normalios darbo vietos o ne užimtumo imitacija!

 

4. Lietuvos darbdavių lokautams – NE!

 

5. Ar Vyriausybei nusispjaut ant darbuotojų?

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut