Jump to Navigation

Komentuoti

Dėl kainų Lietuvoje

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Euro įvedimas Lietuvoje paskatino diskusijas apie aukštas maisto produktų kainas šalyje. Ekonomistai diskutuoja,  argumentuoja ir reiškia įvairią nuomonę. Tai rodo, kad šis klausimas yra aktualaus ir labai savalaikis. Lietuvos profsąjungų lyga Seimo nariui gerb. Kęstučiui Masiuliui išsiuntė pasiūlymą viešumoje diskutuoti ir svarstyti šį klausimą.

 Šalį valdo, toliau plečiasi ir kainas diktuoja didieji prekybos tinklai. Didžiųjų prekybininkų diktatas prekybos sektoriuje jau davė neigiamus rezultatus. Smulkiojo verslo, mažųjų parduotuvių savininkams iš tikrųjų neramu. Svarbiausias, kasdieninis klausimas –išlikimas. Plėtra – sunkiai įsivaizduojama. Mažieji prekybos taškai, dirbantys didžiųjų prekybos tinklų pašonėje, priversti prekiauti tomis prekėmis, kurių didieji tinklai neturi arba nepakankamas jų asortimentas. Vienintelė paguoda – mažieji prekybininkai turi savo nuolatinius pirkėjus, žinančius, kad čia jie išsirinks kokybišką prekę ir jiems nereikės stumdytis prekybos centre.

Lietuvos profsąjungų lyga siūlo aptarti galimybes – reguliuoti (trumpinti)  didžiųjų prekybos centrų darbo laiką, kad šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis mažosios parduotuvės, smulkieji prekybininkai galėtų aktyviau prekiauti. Juk didžioji dalis parduotuvių (prekybos centrų) Skandinavijos šalyse, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse dirba pagal tokią sistemą. Toks reguliavimo mechanizmas galėtų būtų sukurtas per Mažmeninės prekybos draudžiamų veiksmų įstatymą.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut