Jump to Navigation

Komentuoti

Gegužės 1-oji Tarptautinė darbininkų diena

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

2012 m. gegužės 1 d.  kaip ir kasmet beveik visas pasaulis jau 123-ąjį kartą švęs tarptautinę darbininkų dieną. Dauguma pasaulio profesinių sąjungų šią dieną pamini įvairiomis akcijomis, mitingais, demonstracijomis, kurių pagrindiniai šūkiai: ,,Už orų darbą ir darbo užmokestį, stabilų užimtumą, ir kt.“  Europos krizė visą profesinių sąjungų judėjimą sujungė į vieną kovą už darbuotojų socialines – darbo teises. Sunkiais socialinės ekonomikos laikais profesinės sąjungos aktyviai priešinasi darbo vietų mažinimui įmonėse, darbo užmokesčio išmokėjimo delsimui, socialinių išmokų mažinimui, pagrindinių maisto produktų bei paslaugų kainų augimui ir k.t.   

Laikydamasi profsąjungų judėjimo tradicijų ir nuolat pasisakydama už oraus darbo principų,  kaip ekonominės ir socialinės bazinės vertybės laikymąsi, Lietuvos profsąjungų lygos valdyba  priėmė sprendimą palaikyti šiuos profesinių sąjungų iškeltus reikalavimus:

- nuo 2012 m. liepos m. pakelti minimalią mėnesio algą,

- pakelti mėnesinį darbo užmokestį biudžetinio sektoriaus darbuotojams,

- mažas pajamas gaunančioms šeimoms grąžinti vaiko pinigus,

- sumažinti komunalinių paslaugų ir būtiniausių maisto produktų kainas.

Lietuvos profsąjungų lyga kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis 2012 m. gegužės 1 d. 11.45 val.  dalyvaus eisenoje – mitinge „Už Lietuvos ateitį“. Eisena prasideda nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios ir eina Laisvės alėja iki Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96, Kaunas) kur ir įvyks renginys. Kviečiame Jus ir Jūsų šeimų narius solidarizuotis, paminint „Tarptautinę darbininkų dieną“. Tikimės, kad dalyvausite ir apie tai, papildomai, informuosite tel. 8 670 22 469 arba el. paštu: lplyga@lplyga.lt

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut