Jump to Navigation

Komentuoti

Lietuvos profsąjungų lygos atstovai dalyvavo VI tarptautinėje rusijos federacijos nepriklausomų profsąjungų (FNPR) jaunimo žiemos mokykloje

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

Tęsdami tradiciją Kaliningrade organizuoti Tarptautines profsąjungų  jaunimo žiemos mokyklas, FNPR kartu su Kaliningrado srities profsąjungų federacija 2013 m. gruodžio 12-15 d. Zelenogradske, Baltijos jūros pakrantėje, suorganizavo VI tarptautinę jaunimo žiemos mokyklą. Pagrindinės mokykloje nagrinėjamos temos: „Tarptautinis bendradarbiavimas“. Naujas lygis“. „Informacinio darbo technologijos ir metodai“, „Profsąjunginio judėjimo plėtra“.

Mokyklos dalyviai – apie 50 jaunų profsąjungų aktyvistų iš įvairių Rusijos regionų ir Estijos, Latvijos ir Lietuvos profsąjungų centrų. Lietuvos profesines sąjungas atstovavo Lietuvos profsąjungų konfederacijos ir Lietuvos profsąjungų lygos jauni aktyvistai.

Po iškilmingo mokyklos atidarymo, pirmą mokyklos darbo dieną, vyko apvalaus stalo diskusija  „Informacinis bendradarbiavimas – įrankis gyventojų gyvenimo kokybei kelti“. Šio apskrito stalo ekspertais buvo regioniniai žiniasklaidos atstovai ir profsąjunginių centrų ryšiams su viešuomene, žiniasklaidos atstovai.

Vėliau, tęsiant informacinio darbo temą, Sverdlovsko srities profsąjungų federacijos Socialinių garantijų ir informacijos departamento spaudos sekretorė Aksana Sgibneva dėstė paskaitą apie tai, kaip elgtis informacinės atakos metu organizuojant protesto veiksmus ir akcijas.

Anna Salinkova savo paskaitose pasakojo apie tai, kaip galima apginti profsąjungos narį pasitelkus tarptautines teisės institucijas ir kaip dalyvauti tarptautiniuose projektuose.

Paskutinėmis dienomis mokyklos dalyviai dirbo grupėse: „Profsąjungų ateitis. Ateities profsąjungos“ ir „Solidarumo kampanijos“. Savo darbų pristatymuose dalyvių grupės pavaizdavo profsąjungų plėtros viziją ir išvardino tarptautinei bei tarpregioninei solidarumo kampanijai organizuoti reikalingus instrumentus. Grupių darbo rezultatus galima pamatyti socialiniame tinkle Facebook grupėje „Trade union youth Kaliningrad region“.

Viso mokymo metu, dalyviai tarpusavyje kalbėjosi apie savo regiono profsąjunginį darbą ir jaunimo politiką bei keitėsi patirtimi ir patarimais kaip spręsti įvairias, su profsąjungine veikla susijusias, problemas.

Mokyklos uždarymo metu, dalyviai vylėsi, kad kitais metais dalyvių atstovaujamų šalių ir Rusijos regionų geografija platės ir tarptautinis bendradarbiavimas bus dar efektyvesnis.

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut