Jump to Navigation

Komentuoti

Į Vilniaus m. valdžios ketinimą sumažinti dalį autobusų ir troleibusų maršrutų žmonės atsakė mitingu

Spausdinimo versijaSend to friendPDF versija

2013 m. vasario 9 d. prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyko mitingas prieš aukštas šildymo kainas ir Vilniaus m. savivaldybės ketinimą atlikti taip vadinamą Vilniaus m. viešojo transporto „optimizaciją“.

            Mitinge dalyvavo ir kalbas sakė ne tik politinių partijų, profesinių sąjungų ir viešųjų organizacijų atstovai, bet ir eiliniai Vilniaus m. gyventojai. Viena iš mitingo organizatorių buvo Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga.

            Mitinguotojų plakatuose buvo ir šie šūkiai:

Transportas – visuomeninis! Su visuomene ir tarkitės!

Gyvybiškai svarbių maršrutų naikinimui – NE!

Kiek mums dar kainuos transporto bandymai?

„Patogus“ važiavimas su persėdimais? Ačiū, kad vėl apie mus pagalvojote!

Pirmasis mitinio tramvajaus maršrutas: „Nacionalinis stadionas“ – „Valdovų rūmai“?

Ekologišką transportą mes jau turime! Ko dar reikia?!

Ar Vilnius jau nuteistas tramvajais?!

Mes neleisime Vilniaus senamiesčio paversti tramvajaus statybų aikštele!

Minus autobusas, minus troleibusas = vaikštom pėsčiomis ir tramvajus mintyse

Nepaisant to, kad dėl įvairių priežasčių į mitingą nesusirinko daug žmonių (tuo metu Vilniuje buvo paskelbta gripo epidemija ir Vilniaus m. vyko kiti renginiai), jis buvo kampanijos, nukreiptos prieš suplanuotą Vilniaus m. valdžios ketinimą sužlugdyti viešąjį transportą, pradžios dalis. Tą pačią dieną žmonės rinko parašus peticijai, kurios reikalavimai: 

Atsisakyti visų planuojamų Vilniaus miesto viešojo transporto reformų.

Išsaugoti dabar veikiančią sostinės transporto sistemą, ją nuolat tobulinti atnaujinant transporto priemones (autobusus ir troleibusus).

Visas su viešojo transporto sistema susijusias reformas vykdyti tik atsižvelgiant į plataus rato sostinės gyventojų nuomonę.

Prie kampanijos, kovojančios už viešojo transporto išsaugojimą gali prisijungti visos miesto pajėgos (gyventojai, visuomeninės organizacijos ir t.t.). Tik suvieniję savo pastangas ir pamiršę apie skirtumus tarp partijų, Vilniaus m. gyventojai gali išsaugoti tai, ką jie šiandien turi.

Norintys pasirašyti peticiją spauskite čia arba paskambinkite tel. 867815265 (Viešojo transporto nepriklausomos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės padėjėjas Evgeny Sivaykin). Prašome pasirašant peticijos elektroninį variantą užpildyti laukus "peticios komentaras" ir "gimimo metai".

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai


Main menu 2

by Dr. Radut